Czakry: 9 niesamowitych sposobów na ich oczyszczenie i uzdrowieniePomysły i praktyki dotyczące tak zwanych "subtelnych ciał" istniały od wielu wieków w wielu częściach świata. Praktycznie wszystkie znane nam ludzkie kultury mają jakieś pojęcie umysłu, ducha lub duszy różniące się od ciała fizycznego, jeśli tylko wyjaśnić takie doświadczenia, jak sen i jawa.

Ważny podzbiór praktyk subtelnych ciał, znajdujących się w szczególności w tradycjach antycznych, indyjskich i tybetańskich oraz w podobnych chińskich praktykach, wiąże się z ideą wewnętrznej "subtelnej fizjologii" ciała (a raczej ciała-umysłu złożonego) składający się z kanałów, przez które przepływają jakieś substancje i punkty przecięcia, przy których te kanały spotykają się. W tradycji indyjskiej kanały znane są jako punkty przecięcia czyli czakry.

Pierwszym krokiem w masażu bilansującym czakry jest masaż tkanki głębokiej na plecach, w szczególności koncentrując się na trzech mięśniach sprężynowych i środkiem pośladkowym. Prace głęboko tkankowe niekoniecznie są głębokie. Jest specyficzny i powolny. Intencją jest masaż określonego mięśnia w sposób powolny, skoncentrowany, za pomocą udaru przedłużającego (z włóknami mięśniowymi) lub szerszego udaru (przez włókna mięśniowe).

Czakra trzeciego oka znana również jako czakra czoła, znajduje się w centrum czoła lub pomiędzy brwiami, tylko wyżej. Reprezentuje boską inspirację i moc uzdrawiania. Jest związana z kolorem indygo, trudnym do znalezienia w przyrodzie, ale zawsze można próbować wizualizować pewien odcień nieba, próbując otworzyć tę czakrę.

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem czakr, w tym nadużyciami i brakiem (które prowadzą do choroby w ciele) powiązanymi z każdą czakrą, mam dwie rekomendacje. Istnieje duża książka o nazwie Anatomia Ducha, w której omawiane są różne nierównowagi, które mogą być trzymane w każdej z czakr. Wykorzystuje realne sytuacje i anegdoty z wieloletniego doświadczenia jako uzdrowiciela. Polecam to jako dobre miejsce startowe, jeśli jedna lub więcej czakr są niezrównoważone i chciałbyś się dowiedzieć więcej. Polecam również książkę Koła Życia. Oprócz udzielania podstawowych informacji o każdej z czakr omawia nierównowagi i daje jogę, która jest dobra dla każdej czakry.

Wykorzystując techniki diagnozy można ocenić wydajność przepływu energii w każdej z ludzkich czakr oraz ogólny stan energii danej osoby. Ponieważ harmonijne działanie organów wewnętrznych człowieka jest ściśle powiązane z pracą czakr, można zobaczyć całe zdjęcie w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało fizyczne oraz identyfikuje odchylenia (nieprawidłowe funkcjonowanie) w pracy organów i systemów ludzkich.

Komentarze